Jižní Morava.

13. května 2008 v 9:01 |  tip na výlet

Jižní Moravou.

Tento kraj je příjemný, kopcovitý a krásný. Projeli jsme ho od Slavkova u Brna ,Kyjov , Uherské Hradiště, Uherský Brod,Luhačovice, Vizovice, Zlín až po Kroměříž.... . Navštívili jsme několik hradů a zámků jako např. Bučovice, Buchlov ,Buchlovice, Milotice, ... . I poutní místa sv. Hostýn, Velehrad a Žarošice byli nezapomenutelné. K velké radosti dětí, jsme si udělali zastávku v ZOO Lešná.
Tento výlet i se zastávkou ve slovenském Trenčíně a Trenčanských Teplicích nám trval čtyři dni.
Je velice těžké vybrat si jedno místo které bylo nej . Snad největší zážitek pro mě bylo poutní místo sv. Hostýn. Toto místo je vidět už z daleka. nad už tak dost zvlněnou krajinou se vypíná 745m vysoký kopec Hostýn. V dávných dobách zde bylo keltské sídliště i hradiště slovanské. V roce 1544 zde byla postavena dřevěná kaple a začali se zde konat poutě. Později přibyly další dvě kaple. V letech 1721-1748 pak vznikla hlavní dominanta Hostýna, barokní chrám Panny Marie
V roce 1887 byl dokončen klášter a později i hotel pro poutníky. Po vstupu do chrámu se zatají dech, nad krásou výzdoby.
Najdeme zde dvě křížové cesty. Příjemnou procházkou je i cesta k nedaleké kamenné rozhledně která je v těsné blízkosti větrné elektrárny
Z rozhledny se nám naskytne překrásný výhled do kraje.
Na parkoviště téměř až ke schodům kostela nás vyvezl linkoví autobus . Všem návštěvu vřele doporučuji a kdo by se chtěl dozvědět více tak ZDE .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 corly corly | Web | 28. ledna 2009 v 20:15 | Reagovat

Jižní Morava je krásná....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama