Rady a porady

19. dubna 2008 v 10:25 |  diskuse
Podělte se s námi o vaše nápady .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jřina-cesta kezdravi Jřina-cesta kezdravi | 1. května 2008 v 22:36 | Reagovat

Díky za hodnocení mého blogu.K Vašemu problému- doporučuji pravidelně provádět automasáš šíje.Masírujte jednou rukou vždy na protilehlé straně.Hlava přitom je lehce předkloněna nebo částěčně natočena na stranu k rameni masítující končetiny.Tímto se docílí uvolnění šíjového svalstva:

a- třete šíji dlaněmi do stran (od krční páteře)

b-roztírejte prsty trapézové svaly směrem k rameni

c- vějířovitě tepejte (malíkovou stranou a hranou dlaně palce)

automasáž zakončete bodem aÚčinné je i tření šíje frote ručníkem.Také pomáhá udělat si z plátýnka polštářek asi 10x15 cm, naplit ho tenkou vrstou kuch.soli a můžete přidat čaj. lžičku hěřmánku nebo zázvoru.Polštářek ohřejte na příjemnou teplotu a přikládejte jako obklad na trapézy.Také můžete provádět tahy od páteře k rameni.Doporučuji  provádět cviky na uvolnění šíjového svalstva:

- v sedu na židli vytáhněte hlavu vzhůru,ramena stáhněte dozadu a dolů.Poté předkloňte a vzpřimte hlavu(max.uvolněně,několikrát opakujte.

-vytáhněte hlavu vzhůru,ramena stáhněte dozadu a dolů a prově´dte co největší úklon hlavy vpravo a vlevo

další cvik navazuje na předchozí s tím, že v předklonu se otočíte  vpravo a vlevo.

Jsou to známé postupy,ale když se provádí pravidelně určitě pomohou. K tomu vám doporučuji prvést cviky na uvolnění křížokyčelního skloubení:

-lehněte na záda pokrčmo roznožmo a pokládejte kolena v ose kyčle střídavě vlevo a vpravo.

Cviky se provádí do příjemného tahu nebo napětí svalů a okolních tkání. Dávejte pozor,aby jednotlivé cviky nezpůsobovaly bolest.Zároveň doporučuji pít čistící čaj s červenou řepou Grešík Děčín.Přeji Vám hodně zdraví.Líbí se mi také Váš blog.Zatím mám málo času na přípravu dalších článků zejména s obrázkovou přílohou.Byla jsem mile překvapena Vašimi obrázky z Prachatic,protože to je mé okresní město.

2 Raja Raja | Web | 5. května 2008 v 10:07 | Reagovat

Jiřino, moc děkuji za vaše rady a pochvalu blogu. Často a rádi s rodinou cestujeme a Prachatice nám opravdu utkvěli v paměti touto krásnou výzdobou ačkoli už je to rok . Ráda nakouknu na vaše další článečky o zdraví. Snad vám to nebude vadit ,když si dám na své stránky odkaz na ty vaše. Přeji hodně sil do další práce Raja

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama